Zpět
16.11.2023, Zástupkyně MŠ

NAŠE STROMY U JEZERA

Ve středu 15. listopadu 2023 jsme se byli podívat, jak se sází nové stromy u Jezera Most. Stromy naší 3. mateřské škole Most (MŠ A. Sochora, MŠ Albrechtická 414 a MŠ Hutnická) věnovalo město MOST. Ráno hodně pršelo a byla zima. Když se ale stromy sázely, vykouklo na nás sluníčko. Bylo totiž zvědavé jako my. Kamarádi z Technických služeb byli šikovní, překonali potíže se zapadlým autem plným hlíny a stromy nakonec přivezli v pořádku k předem vykopaným jámám, kam se stromy usadily. Jsou to tři třešně červenolisté (Prunus Cerasifera Nigra).
Paní z TS Most, která měla vše na starost, nám povídala o tom, jak se stromy správně sázejí a co všechno potřebují. Pozorně jsme všechno pozorovali. Viděli jsme, jak se strom usadí, jakou dostal ke kořenům výživu, jak se hlína kolem musí udusat, jak se obalí krytem proti okusu, jak se kolem natlučou kůly s oporou, aby strom vyrostl rovně.
Dvě děti si za odměnu mohli připevnit na kmen chráničku proti okusu. Když bylo po všem, všichni jsme pracovníkům TS Most poděkovali a zatleskali.
Už teď se těšíme na jaro, kdy u našich stromů připevníme památeční cedulky. Uspořádáme slavnost, které se zúčastníme nejenom my, děti ze všech tří školek, ale i jejich rodiče.
Pokaždé, až se k jezeru vydáme, budeme pozorovat, jak nám stromy krásně rostou a dělají stín. A až se jednou z nás stanou maminky a tatínkové, budeme sem vodit své děti a vyprávět jim, jak to tenkrát bylo.Rychlý kontakt

3. MŠ MOST – OP MŠ SOCHORA
Antonína Sochora 2937/2, 434 01 Most
+420 477 001 841,842 nebo +420 731 181 064
ms.sochora@3msmost.cz